|+| نوشته شده توسط در چهارشنبه بیست و یکم بهمن 1388  |
 
لباس مرد عنکبوتی با فناوری نانو
1386-06-19
میانگین امتیازات: 4.18/5 (تعداد:33)

شاید با مشاهده فیلم مرد عنکبوتی همواره این سوال در ذهنتان شکل گرفته باشد که چگونه می شود که مرد عنکبوتی با کمک قابلیت لباس خود به در و دیوار بچسبد و از آنها آویزان شود؟ فیزیکدانان موفق به یافتن فرمولی برای ساخت لباس مرد عنکبوتی شده اند.
تحقیقات اخیر که در خصوص نیروهای واندرواس – نیروی ضعیفی که مولکول هایی که در نزدیکی هم قرار دارند نسبت یکدیگر دارند- بین مولکول ها و نقش آن در ایجاد این قدرت چسبندگی جادویی انجام گرفته است که جالب توجه است.

در پاهای عنکبوت تارهای مومانندی وجود دارد که به مولکول های سطوح مختلف حتی شیشه میچسبند و سبب می شوند تا عنکبوت محکم به آنها بچسبد و به راحتی روی آنها حرکت کند. پروفسور نیکولا پوگنو، مهندس و فیزیکدان دانشگاه پلی تکنیک در ایتالیا موفق به ساخت فرمول چسبی شده است که قدرت آن به حدی است که حتی می تواند وزن یک انسانی که از یک دیوار یا بام آویزان است را تحمل کند. قابل توجه اینکه قابلیت این چسب به گونه ای است که حتی فرد قادر است هر زمان که اراده کند خود را از این چسب رها کند.
در ساخت این چسب از فناوری نانولوله کربنی  استفاده شده است تا با کمک آن قلاب ها و حلقه های نانومولکولی ساخته شود که دقیقا مانند چسب های نر و ماده (نرم و زبر) که در لباس و کیف استفاده میشوند عمل می کنند، البته در سطح میکروسکوپی.
این نیروی چسبنده و جداشونده در هنگام عمل بر اساس نیروهای واندرواس و چسبندگی مویرگی (جاذبه مویرگی) عمل می کنند. نکته قابل توجه در مورد تئوری ساخت این چسب این است که درست مانند پای عنکبوت ضد رطوبت است و به راحتی مواد دیگر به آن نمی چسبند (برخلاف چسب های نرم و زبر که پس از مدتی انواع پرز، مو و ... به آن می چسبند) . این ویژگی سبب می شود که خاصیت و قابلیت آنها در تمامی سطوح و در رطوبت (حتی در اعماق دریاها) نیز پایدار باقی بماند.
البته هنوز بر روی این کار تحقیقاتی در حال انجام است اما به نظر چندان دور نمی رسد که روزی را شاهد باشیم که انسانها با کمک کفش ها یا دستکش های ویژه ای به راحتی از برج ها و ساختمانهای بلند بالا میروند. 

|+| نوشته شده توسط در چهارشنبه بیست و یکم بهمن 1388  |
 
|+| نوشته شده توسط در پنجشنبه پانزدهم بهمن 1388  |
 
|+| نوشته شده توسط در پنجشنبه پانزدهم بهمن 1388  |
 

نگاهي به فيلم مردعنكبوتي شماره 3 اطلاعات کاربر:
 
 نويسنده مطلب:  آسمان
 محل کاربر: تهران
تمام مطالب کاربر: تمام مطالب توسط آسمان
 
اطلاعات مطلب:
ارسال شده در: شنبه 29 ارديبهشت 1386
متن مطلب: گزارش مطلب در صورت اهانت آمیز بودن
 اندازه متن:  1  2  3  4 هاليوود كه مي داند سال هاي طلايي خود را پشت سر گذاشته، تمام اقدامات ممكن را براي جذب مجدد تماشاگران انجام مي دهد. چراكه سالن هاي نسبتا يا نيمه خالي سينماهاي محل نمايش فيلم هاي روز، سبب اتخاذ تصميمات جديدي در اين صنعت پولساز شده است.

برپايي جشنواره هاي مختلف، قراردادن هنرپيشه هاي مرد و زن در صدر اخبار، چاپ كردن عكس و خبر بيش از حد در مورد اين افراد، استفاده از آنها در تبليغ براي فروش اجناس و كالاهاي ديگر به ويژه پوشاك و لوازم آرايش، و الگو سازي از آنان، بخشي از اين تصميمات به شمار مي روند.

در عين حال بازسازي فيلم هاي قديمي كه در زمان خود با استقبال خوب تماشاگران مواجه شده بودند، از ديگر شگردهاي هاليوود براي جذب بيشتر سينماروها محسوب مي شود. اما بايد گفت كه گرچه بازسازي برخي از فيلم ها هدف مورد نظر را تأمين كردند، ولي دوباره سازي بعضي ديگر چندان موفق نبود.

مثلا ساخت فيلم سينمايي سريال تلويزيوني محبوبي كه در ايران زير نام "افسونگر" همه هفته از تلويزيون پخش مي شد، نشان داد كه اين اقدام نمي تواند هميشه با موفقيت قرين باشد. اين در حالي بود كه در بازسازي اين محصول، هنرمند محبوبي چون "نيكول كيدمن" ايفاي نقش كرد.


ساخت فيلم سينمايي سريال تلويزيوني محبوبي كه در ايران زير نام "افسونگر" همه هفته از تلويزيون پخش مي شد، نشان داد كه اين اقدام نمي تواند هميشه با موفقيت قرين باشد. اين در حالي بود كه در بازسازي اين محصول، هنرمند محبوبي چون "نيكول كيدمن" ايفاي نقش كرد
سريال مذكور به حدي محبوب بود كه از سال ?9?4 تا ?9?2(?343 تا ?3??) يعني به مدت ? سال توليد مي شد، و همزمان با تلويزيون هاي آمريكا در بسياري از كشورهاي جهان از جمله ايران پخش مي شد. اينك نيز هر از گاهي يكي از شبكه هاي تلويزيوني اقدام به پخش مجدد آن مي كند.

ساختن بخش هاي دوم ، سوم و.. فيلم هايي كه با اقبال عمومي روبرو مي شوند، اقدامي ديگر براي كشاندن علاقمندان به سالن هاي نمايش و تضمين فروش به شمار مي رود.

قسمت دوم فيلم "دزدان درياي كارائيب" زير نام "صندوقچه مرد مرده" با فروش نزديك به ?6 ميليون دلار در نخستين جمعه اكران، ركوردي بسيار خوب و دل گرم كننده براي صنعت سينماي آمريكا به ارمغان آورد.

اما "مرد عنكبوتي شماره 3" با فروش ?9 ميليوني خود در نخستين جمعه نمايش (در آمريكاي شمالي اولين اكران فيلم ها روز جمعه مي باشد)، ركوردي جديد به جا گذاشت كه در تاريخ سينما بي سابقه مي باشد.

اين فيلم كه همزمان با آمريكاي شمالي در ?6 كشور جهان از جمله آلمان، ژاپن، فرانسه و كره جنوبي به نمايش درآمد، در همان روز در كشورهاي آن سوي اقيانوس نيز، به فروشي 4? ميليون دلاري دست يافت. به اين ترتيب كل فروش يك روزه آن به ?04 ميليون دلار سر زد. اين مبلغ در كل جهان نيز، ركوردي بزرگ محسوب مي شود.

بنابراين گرچه موفقيت تجاري اين فيلم كم و بيش قابل پيش بيني بود، اما اين ركورد سبب خوشحالي بسيار زياد سازندگان آن گرديد.

براي كساني كه با سابقه اين فيلم آشنايي ندارند، بايد گفت كه مرد عنكبوتي يك فوق قهرمان افسانه اي است كه خالقانش "استنلي لي" و "استيو ديتكو" مي باشند. اين ابرقهرمان از زمان نخستين ورود خود به عالم تصوير سازي، نيويورك را در برابر تمامي فوق موجودات بد ذات و خبيث محافظت كرده است.


قسمت دوم فيلم "دزدان درياي كارائيب" زير نام "صندوقچه مرد مرده" با فروشي نزديك به ?6 ميليون دلار در نخستين جمعه اكران، ركوردي بسيار خوب و دل گرم كننده براي صنعت سينماي آمريكا به ارمغان آورد
همچنين از همان زمان، همواره سبب موفقيت هاي مالي هاليوود شده است. به طوري كه تقريبا همه متفق القول هستند كه محبوب ترين شخصيت كتاب هاي مصور در عالم نشريات چاپي و همچنين نسخه فيلم شده چنين شخصيت هايي در جهان، مي باشد.

از آنجا كه درون مايه مرد عنكبوتي شماره 3 در حقيقت پيش از اين در دو فيلم قبل از خود به نمايش درآمده، آگاهي از برخي از جزئيات آن براي درك كامل اين فيلم حائز اهميت مي باشد. پيتر پارك كه توبي مك گواير نقشش را بازي كرده، از دانش آموزان خرخوان مدرسه بوده و اغلب فردي تنهاست.

اما نيش يك عنكبوت در خلال گردش علمي مدرسه، زندگيش را به كلي دگرگون مي كند. چرا كه اين عنكبوت با انواع عادي خود متفاوت است، و در حقيقت محصول اختلاط چهار نوع كمياب اين حشره مي باشد. بنابراين اين نيش زده شدن، سبب بروز توانايي هاي منحصر به فرد و فوق بشري در پيتر مي شود.

چرا كه پس از اين رخداد است كه پيتر مي تواند تار عنكبوت توليد كند، و با آويزان شدن به اين تارها در سراسر شهر در حركت باشد. او از خصوصيات ديگر عنكبوتي نيز بهره مي برد. مثلا مي تواند با صرف ميزان اندكي انرژي، فاصله هاي زيادي را با جست زددن بپيمايد، و يا حتي با احساس عنكبوتي تشخيص دهد كه دشمنانش نزديك وي هستند.

اين خصوصيات در هر سه فيلم به او كمك مي كند، تا با دشمنان خود به مقابله برخيزد. مثلا در قسمت اول و چند روز پس از گزيده شدن پيتر توسط عنكبوت، عمويش كه جلوي در مدرسه منتظرست تا برادرزاده خود را به خانه ببرد، به قتل مي رسد. پيتر انتقام عمو را مي گيرد و به تدريج متوجه مي شود كه چرا صاحب چنين قدرتي شده است. اين تجربه انگيزه اي مي شود كه او به جنگ آدم هاي ناباب شهر برود.


گرچه فيلم به لحاظ درون مايه از ارزشي برخوردار نيست، اما از ديدگاه جلوه هاي ويژه و صحنه هاي زدوخورد كه روي پرده هاي عريض سالن هاي نمايش بسيار با شكوه به نظر مي رسند، بسيار ماهرانه ساخته شده است
گرچه فيلم به لحاظ درون مايه از ارزشي برخوردار نيست، اما از ديدگاه جلوه هاي ويژه و صحنه هاي زدوخورد كه روي پرده هاي عريض سالن هاي نمايش بسيار با شكوه به نظر مي رسند، بسيار ماهرانه ساخته شده است.

بنابراين در مجموع مي توان گفت كه فيلم به لحاظ ساخت بسيار موفقيت آميز است. در عين حال بهترين پيشنهاد به كساني كه از تماشاچيان محصولاتي از اين دست هستند، اين است كه تا فيلم هنوز بر پرده سينماهاست، به ديدن آن بروند. چراكه تمام تماشايي بودن آن مربوط به ساخت و پرداخت صحنه ها، و نه داستان و فيلمنامه اي درخور توجه، مي باشد. لذا تماشاي آن روي صفحه كوچك تلويزيون، نقض غرض محسوب مي شود.

از ديگر سو در سومين فيلم كه در واقع ادامه دو قسمت پيشين است، پيتر در فكر پيشنهاد ازدواج به دوست دخترش مي باشد. او سال هاست عاشق اين دختر شده، اما موقعيت پيشنهاد جدي فراهم نگرديده است. ولي رخدادهاي پياپي و به ويژه داشتن سه دشمن قدرقدرت، اجازه نمي دهد پيتر دست به اين اقدام بزند.

بنابراين گرچه تاكنون هيچ حرفي در مورد ساخت قسمت هاي ديگر اين فيلم نشده، صد البته پايان نافرجام قهرمانان آن، زمينه را براي ساختن احتمالي قسمت چهارم نيز آماده مي كند.

كما اينكه شايع است كه"توبي مك گواير" بازيگر نقش اصلي، قرار دادي براي بازي در "مرد عنكبوتي شماره 4" امضاء كرده است. اين در حاليست كه، اكثر منتقدين هنري ساخت فيلم سوم را هم اشتباه مي دانند. آنها مي گويند محصول اخير، تكرار مكرر و خسته كننده قسمت هاي پيشين خود مي باشد.

البته از ديد هاليوود فيلم خوب آنست كه فروشي خوب داشته باشد، و محتوي چندان اهميتي ندارد.

اينك هاليوود مشتاقانه در انتظار است كه ببيند فيلم هاي "شرك شماره 3"، "دزدان درياي كارائيب شماره 3: در انتهاي جهان"، "هري پاتر?" و "ساعات پرازدحام 3" كه همگي به سبب فروش قسمت هاي پيشين ساخته شده اند و در تابستان سال جاري اكران خواهند شد، تا چه اندازه موفق مي شوند تماشاگران را به سالن هاي نمايش بكشانند.

|+| نوشته شده توسط در پنجشنبه پانزدهم بهمن 1388  |
 

|+| نوشته شده توسط در پنجشنبه پانزدهم بهمن 1388  |
 

|+| نوشته شده توسط در پنجشنبه پانزدهم بهمن 1388  |
 
تاريخ اكران پروژه «مرد عنكبوتي 4» اعلام شد

خبرگزاري فارس: كمپاني فيلمسازي سوني تاريخ اكران پروژه «مرد عنكبوتي 4» را ماه مي سال 2011 اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، «لورا زيسكين»، تهيه‌كننده فيلم «مرد عنكبوتي 4»، در مصاحبه با روزنامه «لس‌آنجلس تايمز» گفت: استوديوي «سوني»، اميدوار است كه بتواند اين فيلم را تا مي 2011 آماده اكران نمايد.
«زيسكين» افزود: هنوز فيلمنامه اين پروژه به پايان نرسيده و من و كمپاني سوني فكر مي‌كنيم كه بتوانيم پروژه «مرد عنكبوتي4» را طي 4 سال به اتمام برسانيم.
وي گفت: علي‌رغم تمام اين توصيفات هنوز حضور «سم ريمي» به عنوان كارگردان اين فيلم و بازي دوباره بازيگراني چون «توبي مگوآير» و «كريستين دانست» در اين فيلم هنوز قطعي نشده است.
انتهاي پيام/

|+| نوشته شده توسط در پنجشنبه پانزدهم بهمن 1388  |
 

«مرد عنكبوتي 4 و 5» هم‌زمان ساخته مي‌شوند


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فروش حدود 336 میلیون دلاری «Spider-Man 3» مسوولان استودیو سونی را برای تولید سری چهارم این مجموعه ترغیب كرد.

بنا به اعلام هالیوود ریپورتر، فیلم‌نامه سری جدید Spider-Man توسط «جیمز واندر بلت» خالق فیلم «زودیاك» به نگارش درمی‌آید.

«واندر بلت» كه پیش از این فیلم‌نامه‌ی جدیدترین ساخته‌ی «دیوید فینچر» را نوشته است، داستان مرد عنکبوتی 4 و5 را درحالی می‌نویسد كه هنوز حضور هیچ‌كدام از شخصیت‌های اصلی قبلی «Spider-Man 3» در این فیلم قطعی نشده است.

سام ریمی كه خلق قسمت‌های اولیه «Spider-Man» را عهده‌دار بوده است، نسخه‌های جدید این فیلم پرطرفدار را برعهده خواهد داشت.

شركت فیلم‌سازی «سونی» هنوز در خصوص زمان و داستان فیلم «Spider-Man 4» اطلاعاتی منتشر نكرده است.

تاریخ ثبت خبر: 29/2/1387  Viewed: 5024
 


 نظرات
vincent
10:47:23 1387/2/30
پست الکترونیک
وب سایت
احتمالا باید خوب بشه. نویسنده خوبی براش انتخاب کردن.
hoda
10:44:21 1387/3/30
پست الکترونیک
وب سایت
09126303401_آقای مرد عنکبوتی بسیار خوب است.کی فیلم می سازی؟
رئوف
11:5:34 1387/4/1
پست الکترونیک
وب سایت
به نظر من خیلی عالیه.
هحسان
11:59:44 1387/5/1
پست الکترونیک
وب سایت
خيلي........................
arman
19:31:47 1387/5/9
پست الکترونیک
وب سایت
تو یه سایت خوندم که مرد عنکبوتی 4 تا سال 2011 ساخته میشه--چقدر دیر!!!!!!
aram
18:10:55 1387/5/10
پست الکترونیک
وب سایت
benazare manam film jalebi mitone bashe
mehran
5:8:26 1387/5/23
پست الکترونیک
وب سایت
مرد عنکبوتی 4 سال20011 ساخته میشه مگه میخواهند چی کار کنند که اینقدر طول میکشه ! ولی به نظر من این ظور نیست
فرناز
20:43:33 1387/6/1
پست الکترونیک
وب سایت
شاید فیلم جالبی باشه.ولی من علاقه ای به دیدنش ندارم.
فرناز
20:45:35 1387/6/1
پست الکترونیک
وب سایت
شاید فیلم جالبی باشه ولی من علاقه ای به دیدنش ندارم
Hossein
14:12:43 1387/6/14
پست الکترونیک
وب سایت
آخر چرا فیلم مرد عنکبوتی در سال 2011 روی پرده می آید من بی صبرانه منتظر این فیلم هستم چرا کارکنان ساخت این فیلم این قدر طولش می دهند
NIMA
10:48:47 1387/6/16
پست الکترونیک
وب سایت
مرد عکبوتی چرا ساخته نمیشود فقط میخواستم بگم مرد عنکبوتی سیاه حذف شود
NAVID
10:52:35 1387/6/16
پست الکترونیک
وب سایت
مرد عنکبوتی خیلی دوست دارم زود تر بذا رید
kalimdor
15:3:32 1387/6/16
پست الکترونیک
وب سایت
fekr nakonam film bahali nashe chon harchi adame bedan kharab tar mishe
امير حسين دبيريان
13:6:1 1387/6/26
پست الکترونیک
وب سایت
كاش مردعنكبوتي به اين زودي ها ساخته ميشد
فريد
15:32:34 1387/6/27
پست الکترونیک
وب سایت
يعني تا مرد عنكبوتي بعدي بايد 4 سال ديگر صبر كنيم ? اوه ه ه ف
sepehr soltani
16:32:1 1387/7/1
پست الکترونیک
وب سایت
مرد عنکبوتی4 کی وارد بازار میشود*
حامد
14:6:15 1387/7/6
پست الکترونیک
وب سایت
سلام
من سه قسمت قبلي اين فيلم رو چند بار ديدم چون واقعا قشنگه داداشم هم كه 8 سالشه عاشقه مرد عنكبوتيه و بي صبرانه منتظره قسمت هاي بعدي اين فيلمه.
با تشكر از شما
hershad
20:51:40 1387/7/11
پست الکترونیک
وب سایت
خيلي عاليه.باوجود اينكه من دخترم واز فيلماي اين مدلي زياد خوشم نمياد ولي اين مورد خيلي هيجان آوره
سروش
19:26:32 1387/7/16
پست الکترونیک
وب سایت
اگر میخواهید میتوانید اطلاعات و تبلیغ فیلم مردعنکبوتی 4 رادر سایت www.comingsoon.comببینید.
سروش
20:36:28 1387/7/16
پست الکترونیک
وب سایت
در سایت:www.comingsoon.netاخبار این فیلم را ببینید.
ali
11:34:17 1387/8/10
پست الکترونیک
وب سایت
بد نبود
ارسی
10:47:10 1387/8/11
پست الکترونیک
وب سایت
مرد عنکبوتی 4و5 باهم اکران میشود مرد عنکبوتی 4 الان در yahoo بصورت dvd ارائه میشود اما کریتیت$$ میخواهد
علي
14:23:38 1387/9/17
پست الکترونیک
وب سایت
من از مرى عنكبوتي 3 اصلا خوشم نمي ايد.براي اين كه شخصيت هاي اين داستان خيالي بودند.
پسرو
13:22:11 1387/10/9
پست الکترونیک
وب سایت
مرد عنكبوتي 4و5 كي به ايران ميايد
احمد
12:48:7 1387/12/14
پست الکترونیک
وب سایت
خیلی طولانی است
مذکر
9:49:41 1388/1/17
پست الکترونیک
وب سایت
مرد عنکبوتی 6 سال 2023 ساخته میشه
ali
18:7:59 1388/1/17
پست الکترونیک
وب سایت
khili film ghashangi ast man khili razi hastam doost daram 4 5 ra zood tar bebinam
????? ?????
14:16:27 1388/8/9
پست الکترونیک
وب سایت
نه بابازودترازايناميادفكركنم سال2010
|+| نوشته شده توسط در پنجشنبه پانزدهم بهمن 1388  |
 
 
بالا